Партнери

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Опитування

Чи подобається вам оновлена версія сайту?

Облако тегов

earth song, анюта, в гостях у казки, вікторія, кіровоград, київ, лещенко, майдан, майданс, мистецтво, надія, пролісок, росінка, танець, форсаж, хореографія, час пік


Рельєф - це третій вимір після ширини та глибини сцени, тобто висота. В театрі можуть бути станки для допоміжних майданчиків, коли танцювальні масовки будуються на різних рівнях (Радіо Сіті Мюзикхол, Нью-Йорк) або в балеті "Хустка Довбуша" у Львові.  Рельєф може бути використаний не тільки на станках, він може бути побудований на простій сцені. Грузинський ансамбль танцю починає свою програму хороводом "Перхулі", де чоловіки стають на плечі один одному в колі та зображають башту, у гуцулів ця побудова зветься "дзвіниця". Мною використаний рельєф в програмі ансамблю "Ятрань" в хореографічній композиції "Плотогони". Оркестр на третьому плані на станках в "Ятрані" використовується як рельєфний фон, те ж саме - оркестр "Зорян": коли всі танцювальні кінцівки закінчуються внизу в коліно, в цей час оркестр "Зорян" є рельєфним фоном.

alt

alt

 

Ракурси.

1. Фас - відкрите положення, до якого прагне сценічний ракурс. Фас можна вважати початком дії або основним положенням лінії – синхронна – чи окремого соліста, що розкриває фігуру виконавця. Ось чому він вважається основним. Часто користуватись чистим фасом не можна, оскільки він однозначний, тому в сольній варіації для характеристики образу його можна використовувати як прохідне положення через оберти, бокові зміщення та інші відкриті та закриті пози.  Рухатися назад в чистому фасі - неестетично. Це відкинуто ще з часів М.Фокіна.

         2. Ракурс три четверті (3/4) - розкрите положення, призначене для глядача, зручне для спілкування з партнером, вигідне для зупинки після повороту. Цей ракурс вигідний в русі по діагоналі, тому що діагональ збільшує розмах лінійного руху, що дає ефект зміни композиції в двох вимірах (ширина, глибина). Вхід на сцену та вихід з неї  виконується, як правило, в положенні ракурсу 3/4.

         3. Ракурс - профіль використовується не часто через те, що в статиці тяжіє до ефекту окам’яніння. Приклади використання чистого профілю:  роботи П.Вірського "Ми пам’ятаємо" та "Жовтнева легенда", де використано прийом побудови скульптурної композиції в першому випадку, а в другому випадку - барельєф "Смерть Паризьких комунарів" з кладовища Пер-ля-Шез.

         4. Ракурс зі спини. Вперше застосований М.Фокіним. Сьогодні важко уявити собі, яким бідним був би танець  без цього ракурсу. Артисти та постановники танцю того часу боялися показати спину глядачеві, це йшло від придворного балету, щоб бути обличчям до “височайших” персон. Танець будувався на ввічливому ставленні до публіки. Покинувши танцювати для публіки і почавши танцювати  для себе та оточуючих, танець збагатив себе розмаїттям поз та ракурсів. Відомо, що зі спини людська фігура може бути дуже виразною. Напівспинний ракурс може підкреслити таємничість чи відтінок злості. Чистий спинний фас із опущеною головою – сама втома, прямо поставлена голова - незламність. Спинний ракурс у розвороті – як переборення болю та страху. Віддалення в спинному ракурсі в глибину сцени - відхід в простір, природу, життя. В даному випадку спинний ракурс може використовуватись як завіса (кінець дії). 

alt

5. Масові сцени. Багатопланові малюнки мають свої плюси і мінуси. Велика, чітко організована маса надає значимості масовій дії, надмірність в кількості та відсутність чіткої організації можуть знищити всю значимість завдання масової сцени. Для того, щоб жила масова народна сцена, її необхідно відлити в чітку, конкретну форму. Всі групи, епізоди необхідно будувати так, щоб це можна було репетирувати окремо. Малюнки повинні бути простими, з мінімальними рухами, зупинками – стоп-кадри (Олімпіада-80, XI Міжнародний фестиваль у Москві). В масових сценах можна використовувати реквізит (соняшники, парасольки і таке інше), але не перевантажувати виконавців реквізитом, оскільки це викликає один ефект - головний біль.  Кількість виконавців, зайнятих у масовках, визначається із масштабу запланованого малюнка (відкриття та закриття Олімпіади-80 та  XI Всесвітнього  фестивалю молоді у Москві) - 3 000 виконавців, як раціональне використання масових сцен, - 650 осіб (відкриття та закриття фестивалю,  м.Сент, Франція).

alt

Мистецтво балетмейстера" (Методичний посібник ) А.М. Кривохижа
 
скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Вернуться назад »
  • Автор: maxim
  • Просмотров: 4078
  • Комментариев: 0
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.