Партнери

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Опитування

Чи подобається вам оновлена версія сайту?

Облако тегов

earth song, анюта, в гостях у казки, вікторія, кіровоград, київ, лещенко, майдан, майданс, мистецтво, надія, пролісок, росінка, танець, форсаж, хореографія, час пік

 

Тема № 4.

Малюнок танцю - складова частина композиції танцю. (Частина 2)


 

 

Розглянемо сильні та слабкі сторони трьох планів сцени по глибині (сцена має три виміри - широта, глибина, висота).

         1. Просценіум - відстань до червоної лінії завіси. Крупні плани, контакт із глядачем через вираз обличчя, тобто внутрішній стан виконавця - все це можна віднести до переваги цього плану. Але на просценіум недоцільно виводити масовку або декілька груп із своїми завданнями. Їх просто не сприймуть: закон психології - переключення уваги з одного об’єкта на інший, тому в таких випадках на просценіумі можна використати прийом панорами.

 

 

alt

 

alt


Просценіум використовується, як правило, для крупних планів, для показу солістів та інших дійових осіб, а при наявності діалогу - для  переключення уваги глядача з одного об’єкта на інший в послідовності дії, передбаченої сюжетом. Прикладом може бути показ техніки на рампі методом панорами: зліва направо - нагнітання темпу дії, справа наліво - уповільнення її. В цьому випадку припустимі мінімальні рухи або статичне використання через пози та ракурси невеликих груп або лінії виконавців. Динамічні рухи за участю всіх виконавців одночасно не сприймаються.

         2. Перший план - від червоної лінії до перших куліс. Все сказане про просценіум відноситься і до першого плану (що стосується крупних планів та діалогу окремих персонажів). Перший план допускає більшу свободу дії, збільшені рухи за амплітудою, а також окремі групи. На першому плані - діалоги персонажів, їх обличчя. Хореографічні мініатюри будуються не далі другого плану, основні епізоди, щоб наблизити дію до глядача, розігруються на першому плані 

alt
alt

 3. Другий план (між першими та другими кулісами, тобто центр сцени).  Другий план зручний для виходів, тому що фігура виконавця сприймається в цілому без напруги. В драмі цей план називають сімейним, через те що вважається зручним для побудови масових сцен. В балеті – побудова центральних кіл, одинарних та подвійних,  при наявності центра сцени.   Другий план зручний для поділу загальної композиції на епізоди (багатопланові, симетричні та асиметричні малюнки). Прикладом можуть бути хореографічні композиції "Поворотня" та "Плотогони".  Другий план може бути вихідним для солістів-персонажів на перший план або просценіум, в той час, коли решта, залишившись на другому плані, продовжує розпочату дію, підсилюючи сприйняття солістів-персонажів і роблячи тим самим їх дію більш переконливою.

alt

Третій план відповідає загальним планам кіно та телебачення. Крупні плани, окремі сюжетні епізоди, дія яких проходить на фоні загальної картини, підтримуються постійно дією третього плану. Якщо в театрі або на концерті, переглядаючи спектакль або танець, ви самі вибираєте об’єкт уваги, то кіно або телебачення показують саме те, що ви повинні побачити, в цьому і є суть майстерності режисера та оператора. На третьому плані розгледіти вираз обличчя та очі важко, але глядач бачить та відчуває динаміку дії в цілому (третій план використовується з урахуванням перспективи). Перебудова фону накопиченням в момент дії на першому та другому планах можлива тільки в глибині сцени. Займаючи всі три плани, при багатоплановому малюнку, легко використовуються прийоми перебудови в симетрії, асиметрії або поліфонії малюнка, які дають можливість досягти найбільшої динаміки, тобто кульмінації дії.
 
alt

Третій план із декораціями або без використовується для живого фону оформлення: хвиля та пліт, що пливе на ній, запорізький табір чи дикий ліс, який оживає в балеті "Шурале". З третього плану ефектні напливи вперед, на рампу ("Запорожці" П.Вірського).


 "Мистецтво балетмейстера" (Методичний посібник ) А.М. Кривохижа
 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Вернуться назад »
  • Автор: maxim
  • Просмотров: 3790
  • Комментариев: 0
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.