Партнери

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Опитування

Чи подобається вам оновлена версія сайту?

Облако тегов

earth song, анюта, в гостях у казки, вікторія, кіровоград, київ, лещенко, майдан, майданс, мистецтво, надія, пролісок, росінка, танець, форсаж, хореографія, час пік

Тема №1.  Мистецтво і його роль в житті суспільства (Частина 1)

 

План.

1.    Танець, як вид мистецтва.

2.    Зародження і взаємозв’язок різних видів мистецтв.

3.    Балетний театр та реформи Ж.Ж.Новера.

 

 

         Все, що оточує нас, як рівень цінності буття - це історія культури в розвитку – від кам’яної сокири до космосу наших днів. Робота композитора, художника, балетмейстера - це професія, а вища форма діяльності людини цієї професії - мистецтво.

         Види мистецтв:

         а) статичні – скульптура, архітектура, живопис, графіка, орнамент;

         б) часові – музика, поезія, кіно, телебачення;

         в) в часі та просторі – театр, цирк, балет, пантоміма, народний танець.

         Танець – вид мистецтва, в якому способом творення образу є рух та положення людського тіла. Мистецтво танцю виникло з різноманітних рухів, жестів, від імітації робочих процесів до емоційного сприйняття оточуючого світу. Спочатку танець був пов’язаний із словом (піснею), а пізніше набув самостійного значення. У кожного народу свій початок танцю, його розвиток та свої танцювальні традиції. Розглянемо історичний зв’язок танцю з іншими мистецтвами, його зв’язок та взаємозбагачення засобами виразності.

         В образотворчому мистецтві стародавніх часів відоме зображення танцюючих в наскельних розписах епохи палеоліту (печера трьох братів, Ар’єж, Франція, 15 – 11 століть до н.е.), мезоліту (танець жінок, печера поблизу Меріди, Іспанія), неоліту (танець "Біла пані" із Тасілі, Сахара, Аугент, біля 40 століть до н.е.), розписи на поливі (Іран, Індія), фрески стародавнього Єгипту (24 – 20 століть до н.е.). Зображення танцю стародавніх цивілізацій – основне, та досить часто це єдине джерело відомостей про хореографічну культуру різних епох та народів. Вони дають змогу диференціювати різні види танців стародавніх часів (ритуальні, войовничі, бенкетні).

         Із появою професійних мистецтв все це фіксувалося в живописі, скульптурі та  літературі (трактатах) і дійшло до наших днів. Танець у співдружності з іншими видами мистецтв стає часткою різних стародавніх вистав на святах. Грецькі "Діонісії" на честь бога врожаю та достатку Діоніса – процесія з дарами природи, яка оформлювалась танцями, а хор співав гімн Діонісу. Все це мало загальний сценарій, а Філи (райони Афін) готували свої варіанти епізодів за власними сценаріями. В процесіях брали участь почесні громадяни та герої війн. В епоху стародавнього Риму влаштовувались свята так звані "Тріумфи". Це – масові процесії та вистави, присвячені перемогам та ювілеям легіонерів. Процесія мала вигляд ланцюга епізодів-діянь ювіляра чи фрагменти бойових дій, які передували перемозі: несли прапори, вели полонених. Процесію заключав хор, прославляючи ювіляра чи перемогу. Всі ці сценарії з часом удосконалювались.

         Традиції сьогоднішніх фестивалів беруть початок від Олімпійських ігор (поетичні змагання, змагання трубадурів, цехових свят). У 18 сторіччі подібні свята розповсюдилися в Англії, у 19 столітті – в США. У 20 столітті міжнародні фестивалі стали традиційними. Одні проводяться постійно, інші – пов’язані з певними датами. Прикладом можуть бути  традиційний Міжнародний фестиваль народного танцю м. Сент (Франція), "Кілервохе" – м.Кіль (Німеччина) – на честь всесвітньої парусної регати: традиційні відкриття та закриття фестивалів, процесії та гала-виступи колективів на площах міста та в регіоні. В інших містах проводяться фестивалі симфонічних, духових оркестрів та  хорових колективів. Все це має пізнавальну та розважальну основу. Історично доведено, що масові видовища є потребою народу, його духовним життям. Отже, "не хлібом єдиним живе людина".

 

 "Мистецтво балетмейстера" (Методичний посібник ) А.М. Кривохижа

скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Вернуться назад »
  • Автор: maxim
  • Просмотров: 3095
  • Комментариев: 0
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.