Партнери

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Опитування

Чи подобається вам оновлена версія сайту?

Облако тегов

earth song, анюта, в гостях у казки, вікторія, кіровоград, київ, лещенко, майдан, майданс, мистецтво, надія, пролісок, росінка, танець, форсаж, хореографія, час пік
Проголосовало: 4

Вступ

Категория: Мистецтво балетмейстера

Перший рік навчання

Вступ

 

Предмет "Мистецтво балетмейстера" об’єднує знання, які студенти одержали під час вивчання інших спеціальних дис­циплін: класичний, народний, історико-побутовий та бальний танці.

Умовність хореографічного мистецтва – це шлях до правди, до художнього пізнання через асоціативне сприйняття, яке формує духовне багатство людини.

Лекційний курс передбачає знайомство студентів з історією хореографії та історією театру, вивчення законів простору і часу. Особливу увагу потрібно звернути на музичні знання майбутніх викладачів хореографічних дисциплін та ке­рівників шкільних танцювальних колективів.

Балетмейстер - це людина, яка професійно володіє досвідом виконавця і  всіма видами сценічної та народної хореог­рафії, знає закони сцени та музичної форми, а також живописно-декоративного оформлення.

 

В даному посібнику використані матеріали провідних хоре­ографів, матеріали відомих театральних діячів, досвід роботи викладачів кафедри хореографічних дисциплін Кіровоградського педагогічного університету та досвід автора.

 

 

Тематичний план курсу:

 

Лекційних тем – 18 (12 та 6) годин.

Практична робота – 8 (6 та 2) годин.

Лабораторна робота – 26 (16 та 10) годин.

Індивідуальна робота  – по одній годині на студента.

 


Теоретичні питання до курсу:

Види мистецтв, їх коротка характеристика. Танець, як вид мистецтва. “Діонісії”, “Тріумфи” та складові сучасних фестивалів. “Літургія”, “Містерія” та їх значення  в розвитку мистецтв. Древньогрецький театр і танець.  Ж.Ж.Новер – пантоміма, живопис, орнамент, його реформи. Хореографічна  спадщина народів колишнього Союзу РСР. Від ритуалу, обряду через історію до театру. Поява балетного театру в Росії та в Україні. Музично-драматичні театри з танцювальними групами та перші ансамблі народного танцю на Україні. Сучасна хореографія, її види. Балетмейстер, як професія, її різновиди. Жанр та форма в хореографічному творі. Специфіка роботи балетмейстера в різних творчих колективах.  Танець, як мистецтво в просторі і часі. Три виміри сценічного простору. Малюнок танцю – складова частина композиції танцю. Композиція сценічного простору  з аналізом робіт художників: Суриков “Ранок стрілецької страти”, І.Рєпін “Бурлаки на Волзі”. Поняття драматургії в хореографії. Арістотель, Ж.Ж.Новер, Карло Блазис. Закони драматургії. Загальні закономірності дії як тисячолітній відбір з досвіду спілкування з глядачем. Засоби виразності, характерні для часових мистецтв. Музична драматургія. Змішані форми, як засіб вираження загальної дії. Поняття синтезу драматургії.

 
"Мистецтво балетмейстера" (Методичний посібник ) А.М. Кривохижа
 
скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Вернуться назад »
  • Автор: maxim
  • Просмотров: 2234
  • Комментариев: 0
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.