Партнери

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Опитування

Чи подобається вам оновлена версія сайту?

Облако тегов

earth song, анюта, в гостях у казки, вікторія, кіровоград, київ, лещенко, майдан, майданс, мистецтво, надія, пролісок, росінка, танець, форсаж, хореографія, час пік

Невеликий екскурс в історію танцю

Танці стародавніх країн

Єгипту та Індії

Єгипет 

Єгипетьска культура — одна з найдавніших у світі. Про її високий розвиток свідчать різноманітні літературні твори. Походження танцю єгиптян пов'язане з епохою фараонів. При дворі фараона організовували цілі трупи танцюристів, які виконували мімічний танок та інший вид танцю, в яких демонструвалася граціозність, спритність. Взагалі танці стародавнього Єгипту досить різноманітні, осмислені, з дотриманням певної симетрії, руки трималися під кутом. На честь померлих вони водили хороводи, заклавши руки за голову. Збереглася назва їх танцю “Вітер”.

Основний танець, характерний для єгиптян — танець живота.

Єгиптяни — основоположники танцювальної техніки і підтвердженням тому є зображення танцюриста на одній із гробниць (5000 р. тому) і виявлено, що він виконує рух, подібний до танцювального руху “пірует”.

Відомо, що при храмі Алюна було відкрито хореографічну школу.

В Єгипті організовувалися різноманітні трупи танцюристів при дворі фараона, крім того, існували бродячі, приватні трупи. Танцюристи ділилися на дві групи: 1 – альмеї, 2 – гаазі.

Альмеї — привелигіровані танцюристки. Вони обов'язково вивчали музику, повинні були співати, їх ставили вище знаті, на рівні з богами.

Гаазі — більш прості танцюристки. Вони виступали на вулиці під час свят.

У ХХ столітті єгипетські танці привозять до Європи. Єгипетські танці використовують у балетних виставах: “Клеопатра” (комп. О. Аренський), “Дочка фараона”(комп. Ц. Пуні).

 

Індія

Вже в III тисячолітті н.е. в Індії було розвинене письмо, були знання в галузі медицини, астрономії. Індуси вже тоді мали пізнання в астрономії і мали свої танці, що виконувалися під музику. Збереглися стародавні зображення людини в танці. Навіть своїх богів вони зображували танцюючими. Танці індійців мали свій стиль: ноги їх майже не рухалися, рухалися лише голова і тулуб. У танцях індійців не було швидких, енергійних рухів, і вони не виявляли веселощі, радощі, проте виконувалися досить граціозно. Танці широко використовувалися в релігійних процесах на честь різних богів. Індійські брахмани, служителі церкви, навіть при храмах тримали танцівниць. Якщо ці танцюристки присвячували своє життя служінню богу, то їх називали баядерками, або девадосі (що означає “Рабинею бога”). Деякі риси стародавніх індійських танців і легенд про баядерок були втілені у ХХ ст. в балеті “Баядерка” (комп. Л. Мінкуса).

Саме в Індії до початку першого тисячоліття н.е. виникла система класичного танцю, в якій відбилися риси характеру танцювального фольклору цієї країни. У розділах санскритського тракту “Натьяшастра” (“Наука про театр” IV століття) вже існують записи основних правил системи міміки та жестів.

У відповідності до манери виконання, класичний танець поділяється на тандава і ласья. Тандава виконується у швидкому темпі, а ласья — повільному.

Більш 2-х тисячоліть існують в Тамілнада (штат Мадрас) танець Бхарат Натьям. Його призначення — розчулення божества. Танець виконується дівчатками, які виховуються у храмі з 6-8 років.

Катхак — другий вид класичного танцю, який набув популярності у XVII при дворі Великих Моголів.

Катхакалі — третій вид класичного танцю, який виник у XVI-XVII столітті при дворі раджі Віракерама Варме.

Маніпурі — відомий раніше жителям гірських районів Ассама, за змістом близький до масових танців. Виконується на честь Крішни, як правило, в березні і грудні.

Систему міміки і жестів описано у спеціальних трактатах (де передбачено 13 рухів голови, 7 рухів бровей, 6 рухів носа, 36 різноманітних поглядів).


"Все про танець" (довідник школяра) А.Є.Коротков, А.П.Тараканова 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Вернуться назад »
  • Автор: maxim
  • Просмотров: 5932
  • Комментариев: 0
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.