Партнери

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Опитування

Чи подобається вам оновлена версія сайту?

Облако тегов

earth song, анюта, в гостях у казки, вікторія, кіровоград, київ, лещенко, майдан, майданс, мистецтво, надія, пролісок, росінка, танець, форсаж, хореографія, час пік

Невеликий екскурс в історію танцю

Танці стародавніх країн

Греції

Танці стародавніх країн.Греції  Найбільшого культурного розвитку у ранній  історичний період досягла Греція. У житті стародавніх греків танці займали велике місце. Греки надавали важливого значення не лише  розумовому розвиткові людини, але й фізичному удосконаленню кожного члена суспільства. В них існувало чимало танців, які були тісно  пов'язані зі співами і музикою, і виконувалися на загальних святах, сімейних і особистих урочистостях.

Танці у стародавній Греції поділялися на священні, що виконувалися у храмах перед статуями богів, суспільні, до яких входила велика  група войовничих танців, міські, сільські та сценічні танці, що виконувалися у трагедіях і комедіях.

Греки не відділяли танці від пантоміми, вони не визнавали танцю як звичайного поєднання ритмічних рухів і красивих положень  тіла, навпаки, вони прагнули, перш за все, того, щоб кожний рух виражав якусь думку, дію, вчинок.

Молоді воїни, поряд з іншими гімнастичними вправами, вивчали і танці. Особливо популярними вони були у стародавній Спарті.

Відомі випадки, коли інститут танцю виконував дуже важливі і актуальні функції. Саме в стародавній Греції здібність молодого бійця до вступу у ряди захисників своєї батьківщини перевірялась по тому, як він виконає військові танці. Великий поет і драматург Софокл на честь перемоги греків у Марафонський битві над персами проспівав і протанцював пеан.

Описи танців можна зустріти в трагедіях Есхіла, Еврипіда, в комедіях Арістофана. Поет Гомер в “Іліаді” описав хоровод, а в “Одіссеї” — головний дует на фоні танцюючих юнаків. Лукіан написав цілий трактат “Діалог про танець”.

Танці стародавніх греків можна поділити на священні (обрядові, ритуальні), військові, сценічні, суспільно-побутові.

Священні танці за переказами були переселені в Грецію з Єгипту Орфеєм. Свята, а це означає що і танці, часто присвячувалися різним богам: Діонісу, Афродиті, Афіні. Вони відображали певні дні трудового календарного року.

Військові танці, як правило відображали бій, різні військові перебудови. То були складні хореографічні композиції. В руках у танцюючих були луки, стріли, щити, факели, мечі, списи, дротики.

Сценічні танці стародавніх греків були частиною театральних видовищ. Під час виконання танців учасники відбивали такт ногами, для чого взували спеціальні дерев'яні або залізні сандалі, іноді відбивали такт руками за допомогою надягнутих на середній палець спеціальних кастаньєт — мушлів.

Суспільно-побутові танці, як правило, супроводжували сімейні і особисті, міські і загальнодержавні свята.

Саме суспільно-побутові танці вплинули на виникнення сценічного танцю.

Про характер старогрецьких танців розповідають і багаточисленні зображення танцівників і танцівниць на барельєфах, в скульптурі, у ваз описанні. Це барельєф “Молоді гречанки, що танцюють”, вазовий живопис “Корданс” і “Сикинніс”, скульптури — “Танцююча гречанка”, “Танцююча Менада”.

 

"Все про танець" (довідник школяра) А.Є.Коротков, А.П.Тараканова 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Вернуться назад »
  • Автор: maxim
  • Просмотров: 5381
  • Комментариев: 0
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.