Партнери

Календар

«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Опитування

Чи подобається вам оновлена версія сайту?

Облако тегов

earth song, анюта, в гостях у казки, вікторія, кіровоград, київ, лещенко, майдан, майданс, мистецтво, надія, пролісок, росінка, танець, форсаж, хореографія, час пік

Побутові танці

 

"Полька" і "Кадриль" 

 

Польки

 

Напевне це найбільш поширений на Україні танець. Майже кожен район має варіанти своєї «Польки».

В хореографічному відношенні «Полька» буває дуже простою (складається з двох танцювальних фігур) і як танець сценічного типу відзначається елементами сюжетності. В ній застосовується принцип змагання (перепляс) між групами виконавців, або парами, що надає танцю сучасного колориту.

Мелодії польок емоційно виразні і дуже різноманітні за змістом. Багато з них мають конкретну назву: «Тетяна», «Попадя», «Псальма», «Військова», «Соловейко», «Седемка», «корабель», «Полька-клин», «Полька скоком», «Молодичка», «Волинська полька», «Коханочка» і т.д.

Як і в гопаках ритмічну природу мелодій польок визначає анапест,2/4.

Яскраві, життєрадісні мелодії польок композитори використовують для музичної характеристики дійових осіб в оперних творах («Ніч перед Різдвом» О.Серов - вдача Оксани).

Польки концертного типу написали М.Глінка, М.Лисенко, П.Чайковський, С.Рахманінов, М.Балакірєв.

 

Кадрилі

 

Як і польки, кадрилі широко побутують на Україні. Вони відзначаються більше хореографічними варіантами танцю, ніж варіантами музичного матеріалу.

Деякі народні кадрилі з хореографічного боку мають той чи інший сюжетний розвиток («Шалантух»). Це до певної міри зближує кадрилі з такими сюжетними танцями на побутові теми, як «Микола», «Гарненька молодичка», «Горлиця».Кожна фігура «Кадрилі» має відповідну музику, в основу якої покладено ладово-інтонаційні і ритмічні особливості українського мелосу.

Побутові танці, на відміну від інших жанрів, з давніх-давен були в центрі уваги композиторів і хореографів. Це пояснюється тим, що метелиці, гопаки, козачки, коломийки та ін. мають безліч найрізноманітніших за емоційним змістом мелодій. Багато з них виконуються в народі як інструментальні пєси. Незважаючи на інструментальну фактуру, мелодії їх за своїм походженням вокальні, чим і пояснюється яскрава, зрозуміла всім і переконлива характеристика музичних образів. Віртуозне виконання цих колоритних інструментальних мініатюр привертало і привертає увагу музичної громадськості. Саме тому, мабуть мелодії побутових танців вже давно є тематичним матеріалом і для великих форм музичних творів-балетів, опер, симфоній.

 

"Основи народно-сценічного танцю" (конспекти лекцій) В.С.Босий 

скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Вернуться назад »
  • Автор: maxim
  • Просмотров: 5082
  • Комментариев: 0
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.